Tóth Lajos – Hogyan tudod a kenet kommunikációját megérteni

20210703Sokszor csak az Újszövetség vonatkozásában gondolunk a Szent Szellemre. A Szent Szellem kenete már a teremtésben is megnyilvánult. Az 1 Mózes 1,2 azt mondja, hogy „Isten Szelleme lebegett a vizek felett”. A Szent Szellem jelenléte a kezdetekkor is ott volt. Minden, ami Istenből kiárad, vagy felénk jön, a kenete által történik. Ez az élet folyója. A keresztényeknek maguknak kell eldönteniük, hogy kifizetik-e az árát. Az ár kenet tanításának igénylése, elfogadása és követése. Ezt a döntést senki más nem tudja meghozni helyettünk. Csak mi. Isten nem erőlteti ránk akaratát. Éppen ezért a kenet különböző munkái akkor jelennek meg benned, amikor engedelmes követőjévé válsz Istennek. Elfogadod a kenet kormányzását és hatalmát. Pál apostolhoz keményen fogalmaz Jézus Krisztus: a 2Kor 12:9-től: „De Ő ezt válaszolta nekem: „Elég neked az én kegyelmem, mert az erő erőtlenségben teljesedik be.” Legszívesebben tehát erőtlenségeimmel büszkélkedem, hogy a Krisztus ereje sátrat verjen rajtam. Ezért kedvemet lelem Krisztusért az erőtlenségekben, bántalmaztatásokban, nyomorúságokban, üldöztetésekben és a szorongattatásokban, mert amikor erőtlen vagyok, akkor vagyok erős.”