Tóth Lajos – Ne becsüld le az Urat!

20200409

2020. 04. 09. Aratás gyülekezete

Hogyan tudsz részese lenni annak, hogy Isten befolyása növekedjen az imádkozásodban? Az első dolog a téma kapcsán, hogyan építek ki egy bizalmi kapcsolatot Istennel és az Ő Királyságával. Ez nem szólhat az én saját, személyes életemben lévő lehetőségekről és elérhetőségekről. Egyszerűen: nem szólhat rólam. Az egómnak (ego: én, személyiség) más szerephez kell jutnia ahhoz, hogy az Isten segítsége működni tudjon. Ez nem arról szól, hogy mit tudok én tenni azért, hogy az életben az aktuális siker eljöjjön. A titok az, hogy nem azt kell csinálni, hogy keményebben dolgozol isten előtt azért, hogy még jobban kezelni tudd a kríziseidet, hanem a megértés által Isten központúan gondolkozz és hitből kezeld ügyeidet. Ha össze tudod hangolni a gondolkodásmódodat azzal, amit ma elmondtam, akkor fel kell készítened magad a tapasztalatok és a gondolkozás egy teljesen új lehetőségeire Istennel, de a világ szisztémájával szemben. Akkor lesznek hit általi tapasztalataid, ha van benned egy vágy arra, hogy a Királyság előrejutását segítsd életedben a bátorságos kilépések által. De ha ez az egész rólad szól, és arról melyek a te előre törő vágyaid. Ha Istennel nem egyeztetsz „nem 1 malomban fogsz őrőlni” Vele. Nem fogod látni a legjobb részét Istennel való kapcsolatodnak a nehéz helyzetekben. Tehát az utolsó napokban Isten tervének előrejutó megnyilvánulása az életedben nem tud megmutatkozni, ha a szellemi problémákat nem Isten királyságának színvonalán kezeled, hanem önmagad terve által.

.