Tóth Lajos – Aktualizáld a korszakodat (Olyanok leszünk, mint az álmodók)

20200429

 2020. 04. 29.

Te lehetsz újjászületett úgy, hogy az elméd még nem változott meg Isten Országának szellemi törvényszerűségeire. Foglalkoznunk kell az elménkkel, mert a nehéz helyzetekre megtérésünk előtti módon akar majd reagálni. Jézus Krisztus miután tanította tanítványait, azonnal megpróbálta a tanítványok hitét. A rossz gondolkozási sémák Isten Országának működésének meg nem értéséből fakadnak. A céljuk az, hogy egy alacsonyabb szinten tartsanak minket, mint ahogy Isten tervezte felőlünk. Az Ézs. 55:8-ban azt mondja Isten: „A ti gondolataitok nem az én gondolataim.” Isten eltervezte, hogy Isten Országából éljünk. Az abból való kijelentés Isten tervét (un. álmait) hozza el számunkra. Ha én működni szeretnék Isten elképzelésében, oda kell mennem Isten beszédéhez, meg kell találnom benne a magomat és hitet kell gyakorolnom Isten kijelentett szavában. A mag szellemi meghatározása sok rétű a Szentírásban. Jelenti Isten beszédét és a királyság működését is. És figyeljetek! Ha én rászántam magam Isten Országának aktivizálására és várom, hogy működjön az életemben, bizonyos feltételekkel fog eredményes lenni. A szellemi törvények felülmúlják a természetes törvényeket.